Zadaci


Dodavanje zadatka

Za dodavanje nekretnine otvaramo Zadaci -> Dodaj novi zadatak. Na ovoj stranici se može vidjeti polja u koje treba da upišemo osnovne podatke o zadatku (npr. naziv, opis ...), odredimo vrstu zadatka iz padajućeg menija, a zatim odabrati datum i vrijeme do kojeg treba završiti zadatak, dodati eventualne pod-zadatke (nije obavezno). Na vrhu desne dijela stranice je veoma bitan element (atribut) kod dodavanja zadatka. Tu biramo za što je vezan ovaj zadatak, a tu su opcije: opće, vezano za kontakt, vezano za nekretninu i posljednje vezano za priliku. Nakon toga se bit prioritet i status zadataka i konačno koje je dodjeljen zadatak od uposlenika. Taj korisnik će automatski dobiti emial da ima novi zadatak u sistemu, kao obavještenje.

{primary.fa-info-circle} Obratiti pažnju kod dodavanja zadatka na opciju 'Povezano s'. To će uticati na dodavanje stavki u vremenske linije nekretnina, kontakta ili i jednog i drugog!

U slučaju da se u opciji 'Povezano s' odabereno opće onda ovaj zadatak neće uticati na bilo koju, tj. bilo čiju vremenski liniju. U slučaju da odabereno Povezano sa nekretninom dobit ćemo opciju (padajući meni ispod) da odaberemo na koju nekretninu mislimo. Nakon završetka ovog zadatka - kada status postane završeno, to će inicirati dodavanje stavke u vremensku liniju za tu nekretninu tipa kojeg je bio i zadatak (npr. telefonski poziv, sastanak i sl.) i sa opisom koji će biti sažetak zadatka. Analogno tome isto će se desiti i ako odabereno Povezano sa kontaktom ili Povezano sa prilikom. Jedina razlika je što kad se odabere prilika onda će se stavka na vremenskoj liniji dodati i nekretnini i kontaktu koji su povezani tom prilikom, što je i logično.


Prikaz ploča

Za prikaz zadataka u vidu ploče (kanban) otvaramo Zadaci -> prikaz ploča. Na ploči se zadaci vide u obliku kartica, te je njihov status moguće mijenjati putem "prenošenja" kartice iz jedne kolone u drugu. Svaka kolona ima opis (naziv) tj. status koji predstavlja. Svaka kartica predstavlja jedan zadataka sa svim relevantnim podacima. Klikom na karticu na desnoj strani se otvara prozor gdje vidimo kompletan zadatak sa pod-zadacima, opisom nekretnine, kontakta i svega što je vezano za zadatak. Pod-zadaci se mogu označiti kao završeni. Osim toga svaki zadatak se može komentarisati i davati upite vezano za izvršenje zadatka. Komentarisanje zadatka inicira slanje maila onome koje zadužen za zadatak, u vidu obavještenja da je zadatak komentiran. Na dnu prozora u desnoj strani se nalazi i polje za upis sažetka zadatka koji treba da popuni onaj koji je završio zadatak. To će biti upisano i u stavku vremenske linije kada zadatak bude završen. Na vrhu se mogu vidjeti filteri zadataka po datumu isteka.

{primary.fa-info-circle} Generalno svaki korisnik sistema vidi samo svoje zadatake (koji su njemu dodjeljeni). U podešavanju uloga i ovlaštenja postoji opcija Pregled svih zadataka. Korisnici koji imaju ovo ovlaštenje će u vrhu vidjeti i tipku Prikazi sve zadatke i oni će biti prikazani (njegovi i od svih drugih korinika).

Prikaz tablice

Za prikaz zadataka u vidu tabele otvaramo Zadaci -> prikaz tabela. U tabeli se zadaci vide u obliku redova u tabeli, te je njihov status moguće mijenjati klikom na odgovarajuču tipku u redu koje su tipa "Premjesti na ...". Sve ostalo je analogno pregledu na ploči.

Prikaz kalendara

Za prikaz zadataka u vidu kalendara otvaramo Zadaci -> prikaz kalendara. Prijaz zadataka u klasičnom kalendaru. Zadaci su prikazani u vidu kartica u kalendaru, a njihov status se može mijenjati otvaranjem zadatka u bočnoj traci (klik na zadatak u kalendaru).